Мета уроку: формування і розвиток предметних і ключових
компетентностей (комунікативна, читацька, загальнокультурна, природнича),
суспільних цінностей, розвиток творчості, уяви, фантазії, потреби самопізнання
і самовдосконалення, навичок співпраці та культури командної роботи; формувати
емоційно – оцінне ставлення до змісту прочитаних віршів, розвивати образне
мислення; зв’язне мовлення школярів, збагачувати лексичний запас;
удосконалювати вміння здобувати з підручника необхідну інформацію,
користуватися додатковими джерелами інформації; виховувати бажання любити
навколишній світ, чутливості, любові та дбайливого ставлення до тварин,
допитливості, бажання дізнаватися нове.
Тип уроку:
урок розвитку компетентностей
Обладнання: презентація, цеглинки LEGO, кубик, танграм, картки, клей.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний момент
Не просто
слухати, а чути.
Не просто
дивитися, а бачити.
Не просто
відповідати, а міркувати,
Дружно й
плідно працювати.
2. Артикуляційні вправи
1)
Вправи для розвитку
артикуляції дихання.
·
Повний вдих і видих
носом.
·
Вправа «Смачне морозиво».
·
Вправа «Здути
пушинку з рукава».
·
Вправа «Задути
свічку».
Вітерець у лісі – ш – ш – ш.
Повзе вуж у траві – с – с – с!
Прилетів жук – ж – ж – ж!
Заспівав комарик – з – з – з!
Запихкав їжачок – пих – пих – пих!
Забриніла бджілка – дж – дж – дж!
2)
Вправа на розвиток
техніки мовлення зі зміною висоти голосу.
Брі – бри – бре – бру – бро – бра (Тихо)
Врі – ври – вре – вру – вро – вра (Голосніше)
Грі – гри – гре – гру – гро – гра (Голосно)
Крі – кри – кре – кру – кро – кра (Тихіше)
Дні – дни – дне – дну – дно – дна (Тихо)
3) Робота над скоромовкою.
В лузі журавлик
Щипав собі
щавлик.
Купіть йому горщик –
Він зварить вам борщик.
-
Поділіть запис на
слова так, щоб утворилися речення. Який це жанр?
3. Перевірка домашнього завдання
- Над яким розділом ми почали
працювати?
- Які твори називаються
гумористичними?
- Яке завдання було додому?
- Про яку рису характеру
хлопчика поет розповідає з гумором? (хитрість, обман)
- Хто головні герої цього
вірша?
- Давайте оберемо три групи
дітей, які будуть читати за особами і визначимо найкращих читців.
ІІ. Основна частина
1.
Мотивація навчальної діяльності. Читаю з другом. Відгадую
загадки
-
Прочитайте загадки.
Підкресліть ключові слова, які допомогли відгадати загадки. Знайдіть серед малюнків відгадку і наклейте у
відповідний квадрат.
-
На виконання
завдання 2 хвилини.
До пухнастого хвоста
личить шубка їй руда.
Як рушає полювати,
не виходить зайчик з хати.
(Лисиця)
Менше тигра, більше кішки,
Над вухами кисті-ріжки.
(Рись)
Вдалині посеред ночі
Засвітились хижі очі.
Від його пісень у звірів
Морозець біжить по шкірі.
(Вовк)
Грізний погляд, буйна грива,
Дужий, спритний, гордівливий.
Заричить — усяк змовкає,
Бо він цар, це кожен знає.
(Лев)
-
Що спільного у цих
тварин?
-
Чим вони різняться?
-
Оцініть свою роботу
в парі.
-
Що вам допомогло
відгадати загадки?
-
За допомогою
ключових слів ви відгадали загадки, а сьогодні ми познайомимось з віршом «Не
вгадаєте ніколи» Петра Ребро.
2.
Відомості про автора
-
Петро Па влович
Ребро (19 травня 1932, с. Білоцерківка, Запорізька область — 22 березня 2014,
м. Запоріжжя) — відомий український поет, прозаїк, драматург, публіцист,
літературознавець, гуморист і сатирик, перекладач, журналіст,
громадський і культурний діяч.
3.
Робота за малюнком. Передбачення
-
Погляньте на
малюнок. Що на ньому відбувається?
-
Чи можна підписати
малюнок так, як називається вірш? Чому?
-
Прочитайте виділені
сполучення слів.
-
Про кого ви
очікуєте прочитати?
4.
Слухання
-
Зараз вірш прочитає
Петро Ребро, а ви уважно слухайте та
слідкуйте, а потім дасте відповідь: чи вдалося вам відгадати, кого малювали
діти і саме кого вони намалювали.
5.
Перевірка емоційного сприймання змісту
-
Який настрій
викликав у вас вірш? Чому?
-
Чи траплялася така
історія з вами?
-
Що треба зробити,
щоб уникнути таких смішних ситуацій?
6.
Крісло автора. Цікаві факти про ведмедя
o З восьми сучасних видів ведмедів, лише полярний
харчується виключно м'ясом, панда — строгий вегетаріанець, раціон якого
складається з бамбука, а інші шість видів всеїдні з різноманітними дієтами.
Панда має 6 пальців.
o Білі ведмеді найбільші наземні хижаки на нашій планеті,
при розмірах більше ніж два з половиною метри вони можуть важити понад шістсот
кілограм. З усіх видів ведмедів тільки панда і білий ведмідь не впадають в
сплячку взимку.
o Ведмеді володіють неймовірним нюхом, згідно з багатьма
дослідженнями в них найкращий нюх серед ссавців. Білі ведмеді можуть відчути
запах своєї здобичі на відстані понад 20 кілометрів.
o Хутро білого ведмедя насправді позбавлена пігменту
кольору і є практично прозорим. Тільки через заломлення світла воно здається
білим. Також мало кому відомо, що під хутром у білих ведмедів чорна шкіра.
o Полярні ведмеді справжні ненажери. Голодний дорослий
самець за один раз може з'їсти понад 50 кілограмів м'яса. А ведмідь гризлі
з'їдає майже 20 тисяч калорій в день.
o Якщо бурий ведмідь вчасно не нагуляє достатню кількість
запасів жиру, він може взагалі не впадати в сплячу. Такі ведмеді бродять цілу
зиму по лісі і в народі їх називають «шатунами». Тварина в такому випадку,
через відсутність достатньої кількості їжі, стає дуже агресивною та небезпечною
для людей.
Фізкультхвилинка
7.
Словникова робота
вовна
безумовно
можливо
будяк
стальні
дивиться
8.
Етап поглибленого смислового сприймання змісту твору
1)
Самостійне
напівголосне читання учнями.
-
З якою інтонацією
будемо читати вірш? Звертайте увагу на розділові знаки.
2)
Гра «Луна.
Продовжуй. По рядку. Разом».
3)
Вибіркове читання.
-
Прочитайте мені
питальні речення. За інтонацією окличні.
-
Прочитайте речення
в якому йдеться опис кота, кози, лисиці. Знайдіть риму.
4)
Виразне читання. Гра
«Перекатиполе».
-
Читає той у кого
кубик.
5)
Читання з лінійкою.
9.
Робота в групах. Танграм
-
А зараз ми
попрацюємо в групах, але вам треба буде викласти ведмедя з танграму. Сподіваюсь, що вашого ведмедя ми впізнаємо
зразу.
ІІІ. Заключна частина
1.
Рефлексивний аналіз
-
Чи
сподобався вам вірш? Чим саме?
2.
Робота з LEGO в групі
-
З
ваших цеглинок зберіть речення, прочитайте і подумайте як ви його розумієте.
Тільки в єдності
можна досягти успіху в задуманій справі.
3.
Самоаналіз
4.
Домашнє завдання
-
Читати
виразно вірш на с. 59 та скласти загадку про тварину.
5.
Гра «Крокодил»
-
За
допомогою рухів і міміки треба показати тварину.
Немає коментарів:
Дописати коментар